Zakończenie roku.

Andrzejki.

Andrzejki

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

Każde dziecko czasami marzy, planuje i zastanawia się, co je spotka w przyszłości. I w naszej szkole uczniowie mogli co nieco dowiedzieć się o swojej przyszłości. W dniu Andrzejek świetlica szkolna, pod opieką pani Małgorzaty Pomykały i Beaty Lewandowskiej, zamieniła się w sale pełną wróżb i przepowiedni.

Uczniowie mogli na różne sposoby przekonać się, co ich czeka. Było wróżenie z kości czy monety. Można było odkryć jaki zawód będziemy wykonywać, kiedy dorośniemy, a nawet przekonać się, o czym marzymy i czy te marzenia spełnią się.

Naszą przyszłość odczytać można było także z kolorowych kart, których znaczenie, a dokładnie przestrogi, odczytywała „wróżka”.

Ponadto, z Magicznego Koła Fortuny uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie podróże czekają ich w najbliższym czasie, jak również odczytać przepowiednię z Drzewka Szczęścia.

Dla chętnych wróżka odnajdywała Szczęśliwą Liczbę i odkrywała przed nimi ich los.

Wszystkie zabawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. Świetlica pękała w szwach, a uczniowie chętnie dowiadywali się jaki czeka ich „los”. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.