Rozbudowa szkoły.

Zobaczcie jak przebiega rozbudowa szkoły. Będziemy sukcesywnie dołączać kolejne zdjęcia do galerii :)

Dzień Kropki w szkole.

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka  Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla uczniów i nauczycieli na całym świecie i dzięki temu powstał „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Pomysł obchodzenia tego dnia ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy i 15 września obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki.  Zaprosiliśmy naszych uczniów do  zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent i wystarczy tylko w siebie uwierzyć.

Uczniowie obejrzeli film o Vashti i rozmawiali z wychowawcami na temat poszukiwania swoich uzdolnień.  Dla wystrojonych w kropki uczniów przygotowaliśmy zabawy i aktywności plastyczne. Dzieci tworzyły obrazy z kolorowych kropek, a na wyciętych przez siebie kropkach, wypisywali swoje talenty i przypinali do „Drzewa Talentów”. Starsi uczniowie natomiast redagowali niesamowite twórcze opowiadania z kropką w roli głównej.

Relację z tego kreatywnego dnia można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!