Zakończenie roku.

Euroweek

W dniach 1 – 5  kwietnia 2019r.  40 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach językowych organizowanych przez fundację Euroweek. Podczas tygodnia intensywnej pracy uczniowie pracowali w grupach przygotowując różne projekty. Były to, między innymi: przygotowanie plakatu swojej grupy, stworzenie programu telewizyjnego, przygotowanie reklamy, przedstawienie polskiego ślubu, czy też przedstawienie teledysku. Uczestniczyliśmy również w różnego rodzaju grach i zabawach ruchowych, których zasady tłumaczone były uczniom przez obcokrajowców.

Uczniowie mieli okazję poznać nieco bliżej egzotyczne dla większości Polaków kraje, takie jak Dominikana, Indonezja, czy też Argentyna. Zatańczyliśmy argentyńskie tango, salsę oraz indonezyjski, tradycyjny taniec, który nazywa się  ‘saman’.

Zwiedzaliśmy również urocze miasteczko turystyczne, Międzygórze, gdzie spacerowaliśmy po parku, oglądaliśmy wodospad Wilczki oraz zaporę na rzece Różanka.

My, nauczyciele, podczas tej wycieczki mieliśmy okazję poznać naszych uczniów z zupełnie innej strony. Nasi wychowankowie okazali się być kreatywni, tworzyli swoje projekty z dużym poczuciem humoru.