Konkurs na ozdobę świąteczną.

Zapraszamy do konkursu na ozdobę świąteczną. Do 14 grudnia czekamy na wasze prace.

Konkurs na straszną dynię!

Na poniedziałek 29 X można przynieść straszną dynię Halloween. Wybierzemy w szkole te najciekawiej przygotowane. Zapraszamy do zabawy!

Konkurs Frazeologiczny.

W październiku w naszej szkole został ogłoszony konkurs frazeologiczny dla klas 4 – 8 „ Z frazeologią za pan brat”. Uczniowie na lekcjach wychowawczych wykonywali w grupach plakaty, które miały wyjaśnić znaczenie wylosowanych związków frazeologicznych. Najciekawsze prace zostały nagrodzone w dniu 9 listopada na uroczystej akademii. Uczniowie otrzymali upominki oraz dyplomy.

I miejsce zajęła grupa uczniów z klasy 4a, która przygotowała plakat do związku frazeologicznego zakazany owoc.

II miejsce zajęła grupa uczniów z klasy 8b, która przygotowała plakat do związku frazeologicznego syzyfowa praca

III miejsce zajęła grupa z klasy 7b, przygotowując plakat do związku frazeologicznego koń by się uśmiał

Stypendium im. Świętego Jana Pawła II

Informujemy uczniów pragnących ubiegać się o Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II, że termin składania wniosków o przyznanie stypendium na pierwszy semestr roku szkolnego 2017/18 upływa dnia 23.06.2017 r. ( § 2 ust 5 Regulaminu przyznawania Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II dla uczniów ).

Kryteria przyznania Stypendium:

1)    Średnia ocen – minimum 5,2.

2)    Dochód netto na członka rodziny – do 1000,00 zł.

3)    Zamieszkanie i zameldowanie na pobyt stały na terenie Miasta Kalisza.

Wniosek do pobrania w sekretariacie szkoły lub z załącznika

Szóstka Biega z flagą

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbył się w Kaliszu po raz siódmy bieg z flagą. Wzięło w nim udział ponad 120 osób. Zwycięzcą biegu głównego był Jurij Blahodir z Ukrainy