Bezpłatne szkolenia dla rodziców!

Zaczynamy II semestr!

Konkurs Frazeologiczny.

W październiku w naszej szkole został ogłoszony konkurs frazeologiczny dla klas 4 – 8 „ Z frazeologią za pan brat”. Uczniowie na lekcjach wychowawczych wykonywali w grupach plakaty, które miały wyjaśnić znaczenie wylosowanych związków frazeologicznych. Najciekawsze prace zostały nagrodzone w dniu 9 listopada na uroczystej akademii. Uczniowie otrzymali upominki oraz dyplomy.

I miejsce zajęła grupa uczniów z klasy 4a, która przygotowała plakat do związku frazeologicznego zakazany owoc.

II miejsce zajęła grupa uczniów z klasy 8b, która przygotowała plakat do związku frazeologicznego syzyfowa praca

III miejsce zajęła grupa z klasy 7b, przygotowując plakat do związku frazeologicznego koń by się uśmiał