Konkurs na straszną dynię!

Na poniedziałek 29 X można przynieść straszną dynię Halloween. Wybierzemy w szkole te najciekawiej przygotowane. Zapraszamy do zabawy!

Konkurs na straszną dynię - rozstrzygnięty!

Z okazji Święta Halloween uczniowie klas I – VIII naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie pt. „Najstraszniejsza dynia Halloween”. Rozpowszechnianie wśród uczniów tego amerykańskiego święta ma na celu popularyzację, zaznajomienie oraz zapoznanie ich z tradycją i kulturą krajów anglojęzycznych. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz twórczością w rzeźbieniu dyni. Wykonane prace wzbudziły ogromny podziw wśród pozostałych uczniów, którzy na każdej przerwie podziwiali Halloween’ owe dynie wystawione na szkolnym korytarzu. Wszyscy uczestnicy konkursu wykonali dynie według własnych pomysłów, pojawiły się dynie z perukami, pięknymi kapeluszami, jeżem na głowie, a nawet kareta i dynia Kosmos. Jury w składzie p. Dyrektor Irena Hofman, p. Małgorzata Kania, p. Agnieszka Jamroziak, postanowiły przyznać nagrody dla dwunastu laureatów.

Oto dzieci, które otrzymały dyplomy i upominki:

Szymon Frątczak, Gabriela Wieczorek, Mateusz Tomczak, Blanka Bukwa, Kamil Tomczak, Wiktoria Wnuczek, Sara Winsze - Kical, Aleksandra Przyłęcka, Filip Machowicz, Maja Wieczorek, Patrycja Kierlińska, Alicja Machowicz.

Stypendium im. Świętego Jana Pawła II

Informujemy uczniów pragnących ubiegać się o Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II, że termin składania wniosków o przyznanie stypendium na pierwszy semestr roku szkolnego 2017/18 upływa dnia 23.06.2017 r. ( § 2 ust 5 Regulaminu przyznawania Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II dla uczniów ).

Kryteria przyznania Stypendium:

1)    Średnia ocen – minimum 5,2.

2)    Dochód netto na członka rodziny – do 1000,00 zł.

3)    Zamieszkanie i zameldowanie na pobyt stały na terenie Miasta Kalisza.

Wniosek do pobrania w sekretariacie szkoły lub z załącznika

Szóstka Biega z flagą

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbył się w Kaliszu po raz siódmy bieg z flagą. Wzięło w nim udział ponad 120 osób. Zwycięzcą biegu głównego był Jurij Blahodir z Ukrainy