Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbedzie się 3 września o godzinie 9 00 przed budynkiem szkoły.

Wojciech Wocław, specjalista od savoir-vivre’u:

Tutaj też bym się odwołał do zasad panujących w codziennym życiu. Określa to dział "precedencium", czyli kto przed kim. W naszych normalnych kontaktach pierwszeństwo zawsze ma kobieta przed mężczyzną, albo starszy przed młodszym - ten, który w społeczeństwie ma odrobinę, nie chce użyć słowa "wyższą", ale odrobinę inną pozycję niż ta druga osoba. Ktoś, kto może być znanym redaktorem, pisarzem, w małej miejscowości - dyrektorem szkoły. Nawet jeśli jesteśmy związani jakaś relacją, to taka osoba cieszy się w tych małych społecznościach odrobinę wyższym autorytetem niż my. Taki osobom zawsze zostawiamy pierwszeństwo. Czekamy aż starsza kobieta zaprosi nas do grona swoich znajomych. Poczekajmy aż starszy od nas mężczyzna, z którym nawet się lubimy i wymieniamy się komentarzami, kiedy spotkamy się na ulicy, zaprosi nas na facebooku. W przypadku takim, kiedy łączą nas kontakty zawodowe, też będziemy czekać aż zaprosi nas szef z pracy, ktoś, kto ma o wiele wyższą pozycję w hierarchii zawodowej niż my. Należałoby się postawić na miejscu osoby, która otrzymuje takie zaproszenie. Załóżmy, że jest to nasz profesor ze studiów.  Świetna, sympatyczna, miła osoba, która wywołuje same pozytywne uczucia, lubimy go. Nagle na facebooku po lewej stronie pojawia nam się "dodaj do znajomych". Nawet jeśli ten profesor stara się być miły i ceni sobie to, że go ludzie lubią, to zostaje postawiony w niekomfortowej sytuacji. Czy ma wcisnąć guzik  "ignoruj"? Jak to  w ogóle brzmi - zignorować zaproszenie? Czy przyjąć i w jakiś sposób odsłonić trochę swojej prywatności? Czy wejść w bardziej poufałe relacje ze studentem? Raczej tego nie powinniśmy robić. Powinniśmy czekać, aż taka osoba nas zaprosi. Jeśli chodzi o facebooka i inne media społecznościowe, to proponowałbym, zawsze pozwalać zapraszać się osobom od nas starszym, które mają wyższą pozycję. Jeśli nasze relacje są takie a nie inne, to to zaproszenie kiedyś do nas trafi. Jeśli nie, to nie znaczy wcale, że musimy przestać się lubić.

Fragment wywiadu „Jak nie popełnić gafy, czyli zasady savoir-vivre'u „  RMF 24

Stypendium im. Świętego Jana Pawła II

Informujemy uczniów pragnących ubiegać się o Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II, że termin składania wniosków o przyznanie stypendium na pierwszy semestr roku szkolnego 2017/18 upływa dnia 23.06.2017 r. ( § 2 ust 5 Regulaminu przyznawania Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II dla uczniów ).

Kryteria przyznania Stypendium:

1)    Średnia ocen – minimum 5,2.

2)    Dochód netto na członka rodziny – do 1000,00 zł.

3)    Zamieszkanie i zameldowanie na pobyt stały na terenie Miasta Kalisza.

Wniosek do pobrania w sekretariacie szkoły lub z załącznika

Szóstka Biega z flagą

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbył się w Kaliszu po raz siódmy bieg z flagą. Wzięło w nim udział ponad 120 osób. Zwycięzcą biegu głównego był Jurij Blahodir z Ukrainy