Rozbudowa szkoły.

Zobaczcie jak przebiega rozbudowa szkoły. Będziemy sukcesywnie dołączać kolejne zdjęcia do galerii :)

Nabór 2020/2021

Szanowni Państwo nabór uczniów do klasy I na rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się 24.02.2020 r. i potrwa do 06.03.2020 r.

Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 6 im. H. Sienkiewicza w Kaliszu prosimy o elektroniczne wypełnienie karty zgłoszenia dziecka wraz ze stosownymi załącznikami dostępnymi na stronie:

https://sp-kalisz.nabory.pl - dla szkół podstawowych.

po wypełnieniu wniosku, wydrukowaniu i podpisaniu prosimy o złożeniu go w sekretariacie szkoły w wersji papierowej.

Zgodnie z Ustawą o systemie oświaty do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałe w tym obwodzie. Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Przy rekrutacji brane są pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący przyjęte Uchwałą NR XXXVI/459/2017 RADY MIEJSKIEJ KALISZA z dnia 30 marca 2017 r.

W sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli i placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Kalisz. Każdemu kryterium przypisana jest określona liczba punktów.