Konkurs na kartkę świąteczną!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Rozbudowa szkoły.

Zobaczcie jak przebiega rozbudowa szkoły. Będziemy sukcesywnie dołączać kolejne zdjęcia do galerii :)

Pobiegliśmy po raz 7!!!

Już po raz siódmy Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza wraz z Radą Osiedla Winiary zorganizowała Bieg Winiarski. Tegoroczna edycja sportowej imprezy odbyła się 14 września  na trasach biegowych Nadleśnictwa Kalisz, przy ulicy Gajowej. Nawet pogoda nie popsuła nastrojów naszych wspaniałych biegaczy!

VII Bieg Winiarski cieszył się jak co roku wielkim zainteresowaniem ze strony mieszkańców osiedla, uczniów i przedszkolaków z pobliskich placówek oraz mieszkańców całego miasta. Tegorocznej imprezie towarzyszyli również zaproszeni goście, a wśród nich Prezydent Miasta Kalisz Janusz Pęcherz oraz jego zastępcy Dariusz Grodziński i Jacek Konopka. Każdy uczestnik Biegów Winiarskich miał okazję zjeść pyszną kiełbasę z grilla, skosztować grochówkę, a na deser spróbować lodów.

Emocji sportowych nie brakowało! Uczestnicy biegu podzieleni byli na grupy wiekowe oraz na chłopców i dziewczynki w biegach dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym jaki i w biegu głównym. Jak co roku nie zabrakło chętnych do udziału w biegu rodzinnym oraz w biegu na dystansie ponad 4 km.

Zwycięzcy biegu głównego i rodzinnego otrzymali medale i Puchary Prezydenta Miasta Kalisza, pozostali uczestnicy biegów odebrali od prezydenta miasta Jacka Konopki medale uczestnictwa.

Z roku na rok Bieg Winiarski cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców naszego osiedla, ale również wśród całego miasta, a nawet i regionu.  To wydarzenie sportowe jest wspaniałą propozycją dla całych rodzin, bo przecież "w zdrowym ciele zdrowy duch"!

Już teraz rozpoczynamy odliczanie do kolejnej edycji biegów, a ta już we wrześniu 2014. A zatem do biegu, gotowi ... START!!!

Najlepszymi okazali się:

1.     Rodzina Żarneckich

2.     Rodzina Strumińskich

3.     Rodzina Chrzanowskich

Bieg główny na 4 kilometry:

Kobiety:

1.     Izabela Wierzchowska