Rozbudowa szkoły.

Zobaczcie jak przebiega rozbudowa szkoły. Będziemy sukcesywnie dołączać kolejne zdjęcia do galerii :)

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Godziny otwarcia biblioteki

rok szkolny 2018/2019

Biblioteka szkolna czynna

Poniedziałek od 09. 50 – 10.35 10.45 – 12.25

Wtorek 09.50 - 10. 45

Środa 08.55 – 09.40 09.50 – 13.25

Czwartek 08.55 – 11.30

Piątek 11.40 – 14.20

Co tydzień w szkolnej bibliotece w środę i piątek odbywają się spotkania Koła Przyjaciół Biblioteki  Uczennice i uczeń z klasy V a i V b podczas spotkań porządkują i naprawiają zniszczone książki.  Wspólnie z opiekunem biblioteki przygotowują gazetki przy bibliotece szkolnej oraz zawieszają gazetkę okolicznościową. Podczas kilku spotkań uczennice i uczeń z obu klas zapoznali się z zasadami dotyczącymi  współpracy na zajęciach Koła Przyjaciół Biblioteki oraz omówili imprezy, które wkrótce odbędą się w bibliotece.

Obecnie bierzemy udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Program ten sprawił, że biblioteka szkolna otrzymała znaczną dotację na zakup literatury dla dzieci i młodzieży, a uczniowie biorą udział w licznych projektach

i imprezach czytelniczych popularyzujących czytanie. Od początku roku dokonywane są zakupy książek wybranych przez uczniów, które po włączeniu

do księgozbioru są udostępniane w bibliotece. Bardzo dużą popularnością cieszą się książki z serii „Hania Humorek” Megan McDonald oraz Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, którego autorem jest Martin Widmark, a także seria książek Johna Flanagana „Zwiadowcy” oraz seria Jeffa Kinney „Dziennik cwaniaczka” Książki, które obecnie czytają uczniowie można by jeszcze długo wymieniać. Na szkolnych półkach w bibliotece nie zabraknie też lektur szkolnych.

Stypendium Jana Pawła II

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II na rok szkolny 2019/2020 sem. II

Termin składania wniosku upływa w dniu 24.01.2020 r. godz. 15:00

Przypominam, że ubiegać się mogą uczniowie zamieszkali i zameldowani w Kaliszu, którzy mają średnią ocen (osiągniętą w semestrze poprzedzającym semestr, na który składa się wniosek) minimum 5,4 ( dotyczy uczniów klas 4-6) oraz średnią 5,2 ( dotyczy uczniów klas 7-8) , próg dochodowy 1800 zł netto na czlonka rodziny, wyjątkowe uzdolnienia (potwierdzone pisemnie), wzorową postawę społeczną (potwierdzoną odpowiednimi opiniami lub dokumentami).

Proszę zwrócić uwagę na dokładne uzupełnienie wniosku w punktach 9-11.

W razie pytań zapraszam do sekretariatu.

Wniosek można pobrać w sekretariacie szkoły.