ZAPISY DO SZKOŁY!

Środa 08.55 – 09.40 09.50 – 13.25

Czwartek 08.55 – 11.30

Piątek 11.40 – 14.20

Co tydzień w szkolnej bibliotece w środę i piątek odbywają się spotkania Koła Przyjaciół Biblioteki  Uczennice i uczeń z klasy V a i V b podczas spotkań porządkują i naprawiają zniszczone książki.  Wspólnie z opiekunem biblioteki przygotowują gazetki przy bibliotece szkolnej oraz zawieszają gazetkę okolicznościową. Podczas kilku spotkań uczennice i uczeń z obu klas zapoznali się z zasadami dotyczącymi  współpracy na zajęciach Koła Przyjaciół Biblioteki oraz omówili imprezy, które wkrótce odbędą się w bibliotece.

Obecnie bierzemy udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Program ten sprawił, że biblioteka szkolna otrzymała znaczną dotację na zakup literatury dla dzieci i młodzieży, a uczniowie biorą udział w licznych projektach

i imprezach czytelniczych popularyzujących czytanie. Od początku roku dokonywane są zakupy książek wybranych przez uczniów, które po włączeniu

do księgozbioru są udostępniane w bibliotece. Bardzo dużą popularnością cieszą się książki z serii „Hania Humorek” Megan McDonald oraz Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, którego autorem jest Martin Widmark, a także seria książek Johna Flanagana „Zwiadowcy” oraz seria Jeffa Kinney „Dziennik cwaniaczka” Książki, które obecnie czytają uczniowie można by jeszcze długo wymieniać. Na szkolnych półkach w bibliotece nie zabraknie też lektur szkolnych.