Budki dla kotów.

Zakończyliśmy akcję pomocy bezdomnym kotom. Uczniowie wykonali 32 domki dla kotów.

Zebrania z rodzicami.

Dnia 8 listopada zapraszamy na wywiadówki.

Klasy młodsze zapraszamy na godz. 17.15 oraz rodziców klas siódmych, natomiast pozostali rodzice kalas straszych na 18.15

Historia szkoły

Tradycje naszej szkoły sięgają 1920 roku. Wówczas była to prywatna placówka finansowana przez miejscowego właściciela ziemskiego. Jej kierownikiem była pani J. Klubińska.
Władze państwowe II Rzeczypospolitej przejęły szkołę w 1924 r. Do dnia wybuchu II wojny światowej była to placówka oświatowa typowa dla publicznych szkół podstawowych o systemie czterech oddziałów. Po zakończeniu działań wojennych reaktywowano działalność szkoły w budynku  karczmy przy ulicy Łódzkiej.
Funkcję pierwszego kierownika szkoły pełnił B. Jasiński. Kolejnymi byli Z. Karwański i Edward Bora.

Pierwszym kierownikiem w nowym budynku był Edward Bora. Później funkcję dyrektora pełnili kolejno Mirosława Grzymska, Elżbieta Mikołajczyk, Małgorzata Kamińska. Obecnie dyrektorem jest Irena Hofman.
29 kwietnia 1972 roku szkole nadano imię Marcelego Nowotki. W dobie transformacji ustrojowej 27 kwietnia 1996 roku szkoła otrzymała imię H. Sienkiewicza, a dwa lata później sztandar.
W ramach programu termomodernizacji szkół w roku szkolnym 2006/2007 rozpoczęły się w naszej szkole prace remontowe. Wymienione zostały okna, centralne ogrzewanie, ocieplono i otynkowano szkołę, wyremontowano dach. W roku szkolnym 2007/2008 wymieniono posadzki, stolarkę drzwiową, instalację elektryczną i wyremontowano pomieszczenia gospodarcze. Wybudowano również szatnię i boisko szkolne.

W 2015/2016 - budowa boiska do piłki siatkowej, koszykowej, bieżni i skoczni w dal.

W 2016/2017 - budowa placu zabaw

Zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego.

Stypendium im. Świętego Jana Pawła II

Informujemy uczniów pragnących ubiegać się o Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II, że termin składania wniosków o przyznanie stypendium na pierwszy semestr roku szkolnego 2017/18 upływa dnia 23.06.2017 r. ( § 2 ust 5 Regulaminu przyznawania Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II dla uczniów ).

Kryteria przyznania Stypendium:

1)    Średnia ocen – minimum 5,2.

2)    Dochód netto na członka rodziny – do 1000,00 zł.

3)    Zamieszkanie i zameldowanie na pobyt stały na terenie Miasta Kalisza.

Wniosek do pobrania w sekretariacie szkoły lub z załącznika

Szóstka Biega z flagą

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbył się w Kaliszu po raz siódmy bieg z flagą. Wzięło w nim udział ponad 120 osób. Zwycięzcą biegu głównego był Jurij Blahodir z Ukrainy