Historia szkoły

Tradycje naszej szkoły sięgają 1920 roku. Wówczas była to prywatna placówka finansowana przez miejscowego właściciela ziemskiego. Jej kierownikiem była pani J. Klubińska.
Władze państwowe II Rzeczypospolitej przejęły szkołę w 1924 r. Do dnia wybuchu II wojny światowej była to placówka oświatowa typowa dla publicznych szkół podstawowych o systemie czterech oddziałów. Po zakończeniu działań wojennych reaktywowano działalność szkoły w budynku  karczmy przy ulicy Łódzkiej.
Funkcję pierwszego kierownika szkoły pełnił B. Jasiński. Kolejnymi byli Z. Karwański i Edward Bora.

Pierwszym kierownikiem w nowym budynku był Edward Bora. Później funkcję dyrektora pełnili kolejno Mirosława Grzymska, Elżbieta Mikołajczyk, Małgorzata Kamińska. Obecnie dyrektorem jest Irena Hofman.
29 kwietnia 1972 roku szkole nadano imię Marcelego Nowotki. W dobie transformacji ustrojowej 27 kwietnia 1996 roku szkoła otrzymała imię H. Sienkiewicza, a dwa lata później sztandar.
W ramach programu termomodernizacji szkół w roku szkolnym 2006/2007 rozpoczęły się w naszej szkole prace remontowe. Wymienione zostały okna, centralne ogrzewanie, ocieplono i otynkowano szkołę, wyremontowano dach. W roku szkolnym 2007/2008 wymieniono posadzki, stolarkę drzwiową, instalację elektryczną i wyremontowano pomieszczenia gospodarcze. Wybudowano również szatnię i boisko szkolne.

W 2015/2016 - budowa boiska do piłki siatkowej, koszykowej, bieżni i skoczni w dal.

W 2016/2017 - budowa placu zabaw

Zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego.