Zakończenie roku.

Koło Teatralne

Zabawa w teatr jest naturalną skłonnością każdego człowieka, który lubi odgrywać kogoś innego. Może to być przygoda zarówno dla ucznia jak i nauczyciela. Jest to doskonały sposób na wychowanie późniejszego widza, który będzie odczuwał potrzebę kontaktu z teatrem, kinem, będzie reagował na piękno żywego słowa, na precyzję ruchu, na gest, barwę, światło itp.

Uczestnictwo w zajęciach koła teatralnego to również okazja do wielokierunkowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Młodzież poszerza swoją wiedzę na temat literatury, rozwija wyobraźnię, staje się bardziej twórcza, bardziej wrażliwa na poprawną i wyrazistą wymowę. Uczeń biorący udział w tych dodatkowych zajęciach uczy się radzić sobie z tremą, staje się bardziej pewny siebie, ma szansę doświadczyć ogromnej satysfakcji z osiągniętego sukcesu, jest to wreszcie doskonała okazja do budowania więzi między uczniami.

Podczas zajęć koła teatralnego uczymy się:

- nauki ruchu i gestu scenicznego;

- doskonalimy umiejętności uzewnętrzniania emocji;

- rozwijamy zdolności plastyczne, muzyczne, techniczne, literackie, aktorskie;

- rozbudzamy w sobie potrzeby kontaktu ze sztuką ( teatrem, kinem);

- uczymy się zgodnej, efektywnej współpracy dzięki doskonaleniu umiejętności komunikowania się;

- kształtujemy w sobie samodyscyplinę;

- doskonalimy umiejętności głośnego czytania oraz wypowiadania się na określony temat.

Młodzi aktorzy przedstawiają swoje aktorskie osiągnięcia podczas apeli szkolnych oraz biorą udział w konkursach, przeglądach teatralnych.