Budki dla kotów.

Zakończyliśmy akcję pomocy bezdomnym kotom. Uczniowie wykonali 32 domki dla kotów.

Zebrania z rodzicami.

Dnia 8 listopada zapraszamy na wywiadówki.

Klasy młodsze zapraszamy na godz. 17.15 oraz rodziców klas siódmych, natomiast pozostali rodzice kalas straszych na 18.15

Koło tenisa stołowego

Koło tenisa stołowego w Szkole Podstawowej nr 6 zostało założone we wrześniu 2007 roku. Głównym naszym celem jest popularyzacja tej pięknej dyscypliny sportowej oraz rozwijanie sprawności fizycznej a w tym koordynacjiruchowej, szybkościreakcji i wytrzymałości. Obecnie w roku szkolnym 2016/2017 zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu :w środy od 12.40 do13.25 oraz we wtorki od 10.45 do 11.30.  Spotkania koła tenisa stołowego prowadzi p. Cezary Pietrzak.

Co roku odnosimy sukcesy:

W dniu 19.10.2016 r. odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego. W kategorii dziewcząt nasza szkoła zajęła III miejsce w Kaliszu.

Rok szkolny 2007/2008

I miejsce w indywidualnych mistrzostwach Kalisza – Kacper Pietrzak,

II miejsce w drużynowych mistrzostwach Kalisza chłopców ( awans do finału rejonu)(awans do finału rejonu)

Rok szkolny 2008/2009

I miejsce w indywidualnych mistrzostwach Kalisza – Rafał Mecwaldowski, (awans do

finału rejonu)

II miejsce w drużynowych mistrzostwach Kalisza chłopców,

(awans do finału rejonu)

III miejsce w drużynowych mistrzostwach Kalisza dziewcząt,

W roku szkolnym 2009/2010 byliśmy w Kaliszu bezkonkurencyjni:

I miejsce w indywidualnych mistrzostwach Kalisza – Dagmara Ciebień, (awans do finału rejonu)

II miejsce w indywidualnych mistrzostwach Kalisza – Maja Kubiaczyk, (awans do finału rejonu)

I miejsce w drużynowych mistrzostwach Kalisza dziewcząt, (repr. A)

(awans do finału rejonu)

III miejsce w drużynowych mistrzostwach Kalisza dziewcząt, (repr. B)

III miejsce w drużynowych mistrzostwach Kalisza chłopców.

W roku szkolnym 2010/2011

III miejsce w indywidualnych mistrzostwach Kalisza - Kamila Żarnecka

III miejsce w indywidualnych mistrzostwach Kalisza - Igor Kubiaczyk

II miejsce w drużynowych mistrzostwach Kalisza dziewcząt (awans do finału rejonu) ,

W bieżącym roku szkolnym 2011/2012

III miejsce w drużynowych mistrzostwach Kalisza dziewcząt,

II miejsce w drużynowych mistrzostwach Kalisza chłopców (awans do finału rejonu).

Stypendium im. Świętego Jana Pawła II

Informujemy uczniów pragnących ubiegać się o Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II, że termin składania wniosków o przyznanie stypendium na pierwszy semestr roku szkolnego 2017/18 upływa dnia 23.06.2017 r. ( § 2 ust 5 Regulaminu przyznawania Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II dla uczniów ).

Kryteria przyznania Stypendium:

1)    Średnia ocen – minimum 5,2.

2)    Dochód netto na członka rodziny – do 1000,00 zł.

3)    Zamieszkanie i zameldowanie na pobyt stały na terenie Miasta Kalisza.

Wniosek do pobrania w sekretariacie szkoły lub z załącznika

Szóstka Biega z flagą

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbył się w Kaliszu po raz siódmy bieg z flagą. Wzięło w nim udział ponad 120 osób. Zwycięzcą biegu głównego był Jurij Blahodir z Ukrainy