Chodźmy na spacer!

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się śródmieście? Kiedy rozpocznie się rewitalizacja Głównego rynku? Czy nad Prosną powstaną bulwary? Na te pytania odpowie Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. Spacer szlakiem inwestycji miejskich już w najbliższą niedzielę. Nie zabraknie atrakcji i niespodzianek.

Niedziela, 19 września godz. 16:00 – 18:00
Spacer szlakiem inwestycji miejskich
Zbiórka przy chińskiej restauracji na Plantach

Celem spaceru jest pokazanie zrealizowanych – przy wsparciu środków unijnych – inwestycji miejskich. Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza omówi zmiany, jakie dokonały się na zrewitalizowanym obszarze. Przedstawi plany na najbliższe miesiące.
Planty to miejsce spacerów, rekreacji. Zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Kalisia Nordic Team zaprezentuje prawidłowy sposób chodzenia z kijkami (dla aktywnych uczestników przewidziane są nagrody).
Spacerowym krokiem przejdziemy plantami do odświeżonego pomnika Adama Asnyka. Przedstawimy działalność Centrum Organizacji Pozarządowych, a następnie przejdziemy ul. Zamkową na Główny Rynek. Zainteresowani będą mogli bezpłatnie zwiedzić multimedialną ekspozycję w ratuszu – piwnicy oraz wieży ratuszowej oraz obejrzeć odnowioną Salę Recepcyjną. Przewidzieliśmy stoisko promujące miasto, przy którym dzieci będą mogły zbudować „swój Kalisz” z dużych, miękkich kostek (puzzle przestrzenne).

Zwieńczeniem spaceru jest zwiedzanie Akceleratora Kultury (ul. Nowy Świat 2a), w którym o g. 18.00 rozpocznie się koncert „Big Bandu Po Godzinach”.

Koncert potrwa ok. godziny.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz