Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w naszej szkole obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie tego dnia zapoznali się z fragmentami książek o tematyce historycznej. Klasy młodsze wysłuchały fragmenty następujących książek: „Legendy polskie”, „Dziadek i niedźwiadek” Ł. Wierzbickiego oraz „ Czy wojna jest dla dziewczyn” P. Boręsewicza. W klasach starszych nauczyciele przeczytali fragmenty takich książek jak: „Mieszku ty wikingu” G. Bąkiewicz , „Piastowskie orły” G. Bąkiewicz, Z. Szymeszko i P. Wakuły oraz Absurdalne fakty z historii Giles Milton. Przeczytane urywki książek pozwoliły uczniom przenieś się w minione czasy i poznać historię z bliska. Książki te również pozwalają na poszerzenie wiedzy oraz sprawiają, że więcej uczniów zainteresuje się tym, co działo się wiele lat przed ich urodzeniem.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz