Spotkanie  z  Jakubem Pokojowczykiem –  poetą kaliskim.

W dniu 27.10.2023 gościliśmy w naszej szkole Jakuba Pokojowczyka – poetę, nauczyciela                    i dyrektora szkoły podstawowej w Rychnowie. Pan Jakub opowiedział uczniom o swojej drodze, którą przeszedł od napisania pierwszego wiersza do wydania tomiku „ Tik – Tak”. Głównym punktem spotkania było prezentowanie wierszy przez autora. Jakub Pokojowczyk przedstawił kilkanaście wierszy z tomiku „ Znikąd”. Utwory czytane przez poetę to jego przemyślenia dotyczące śmierci, miłości, piękna przyrody i codziennej egzystencji. Swoich słuchaczy, czyli uczniów, zachęcał do własnej twórczości, a w przyszłości zebrania jej  i wydania w postaci książki. W imieniu uczniów z klasy 7a,7b i 8a za spotkanie podziękowała pedagog Katarzyna Kaczmarek i bibliotekarka szkolna Małgorzata Pomykała. Poeta podarował swoje tomiki wierszy bibliotece szkolnej. Było to ciekawe i inspirujące spotkanie.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz