Świąteczne dekoracje 3D :)

Pisaki 3D dają możliwość  nauki, zabawy oraz rozwoju – takie połączenie jest możliwe dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. W grudniu pisaki zostały wykorzystane do tworzenia ozdób świątecznych.

W klasie II oraz na zajęciach świetlicowych przeprowadzone zostały zajęcia z edukacji technicznej, mające na celu zaznajomienie uczniów z nowym urządzeniem – długopisem 3D. Dzieci nabyły wiedzę na temat obsługi nowego urządzenia i wykonały prace wykorzystane do świątecznej  dekoracji klasy.

Uczniowie klas IV  w mikołajkowy dzień również tworzyli swoje świąteczne dzieła, które mogą zawisnąć w oknie lub na choince. Byli również tacy, którzy stworzyli przestrzenne dekoracje. Do ich wykonania użyli długopisów 3D, wykorzystując różne kolory filamentów. Praca z długopisami uczy wytrwałości, dokładności oraz cierpliwości. Dodatkowo uczniowie współpracowali ze sobą integrując się. Efekty końcowe były ciekawe, a uczniowie bardzo zadowoleni.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz