Zdrowo się odżywiamy „ Warzywa i owoce, smaczne witaminy”

W piątek 7 października w klasie pierwszej odbyły się zajęcia biblioteczne pt „ Warzywa i owoce smaczne witaminy” Dziewczynki z klasy piątej przygotowały dla maluchów teatrzyk kukiełkowy „ Na straganie”. Uczniowie obejrzeli też film edukacyjny „ Dary jesieni”, a następnie za pomocą węchu i dotyku dzieci rozpoznawały wybrane warzywa i owoce i nazywały je. Na koniec wykonały jeżyki z ziemniaków. Teatrzyk obejrzały też dzieci z klasy „0”. One również rozpoznawały warzywa i owoce, i doskonale je odgadywały. Wykonały też karty pracy nawiązujące do teatrzyku. Zajęcia te miały zachęcić uczniów do spożywania warzyw i owoców i dbania o własne zdrowie oraz pobudzić ich manualne, plastyczne i teatralne zainteresowania.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz