CodeWeek 2023 w naszej szkole

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Uczniowie naszej szkoły od 7 do 23 października 2023 roku poznawali  tajniki programowania na platformie code.org. Programując  ze Stevem i Alex – bohaterami gry Minecraft. Młodsi uczniowie rozwijali swoje umiejętności poprzez  zabawę z ozobotami, małymi i sympatycznymi robotami stworzonymi specjalnie z myślą o nauce programowania. Uczniowie klas 4 pobawili się z mruczącym i grający na harmonijce cybernetycznym kotem, który uwielbia swoją butelkę mleka. Wierci się, narzeka i mruczy, kiedy się go głaszcze.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz