Działajmy Razem! 2022

Tydzień Bezpiecznego Internetu

W dniach od 8 do 18 lutego 2022 roku obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu. Była to już czternasta edycja tej akcji. W naszej szkole działania profilaktyczne podejmujemy systematycznie przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku miał on miejsce 8 lutego i zorganizowany został pod hasłem „Działajmy razem!”

Z tej okazji nauczyciele przygotowali szereg działań mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii związanych z bezpieczeństwem w sieci. W klasach IV – VIII zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których mówiono o zaletach korzystania z Internetu, a także o zagrożeniach: cyberprzemocy, uzależnieniach, niebezpiecznych treściach, łamaniu prawa, kradzieżach danych osobowych, włamaniach komputerowych, zagrożeniach technicznych (wirusach), wyłudzeniach poufnych informacji oraz o podstępnej metodzie oszustwa, w której przestępca podszywa się pod instytucję lub inną osobę (Phishing).

Celem akcji, której koordynatorem był pan Mateusz Łańduch było propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz