Dzień drzewa- innowacja pedagogiczna przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Podczas prowadzonych zajęć przez Panią Karolinę Ziółkowską z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie poznaliśmy rośliny zielne: zawilce, przylaszczki, fiołki leśne i prymulki. Dowiedzieliśmy się, że są to rośliny poszycia leśnego, które możemy uprawiać w naszym ogrodzie. Do ogrodu nadają się także krzewy- rośliny drugiego piętra. Wśród nich  odkryliśmy forsycję i leszczynę.
Poznaliśmy także charakterystyczne cechy najwyższych roślin- drzew iglastych (świerk pospolity, jodła pospolita, modrzew europejski, sosna) i liściastych (brzoza brodawkowata, buk zwyczajny, dąb bezszypułkowy, dąb szypułkowy).
Uczniowie uzupełnili przygotowane karty pracy, obejrzeli zdjęcia i plansze. Dzieci wąchały szkolne prymulki i dotykali przyniesione przez prowadzącą zajęcia orzechy laskowe. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominek (zielone domino), który w miły sposób utrwali wiadomości o drzewach.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz