Dzień Sportu w klasach starszych

Dzień Sportu w tym roku był bardzo słoneczny. Ubrani w barwy klasowe uczniowie stanęli w szranki. Rywalizowali w sześciu konkurencjach. Było dużo śmiechu i emocji. Wśród klas 4-6 najlepszą okazała się 6b, a wśród klas 7-8 – 7a. Zwycięzcy otrzymali przechodnie puchary, którymi będą się cieszyć cały rok. Gratujemy!

Ten niezwykły dzień uatrakcyjnił gość specjalny – kulomiot Piotr Goździewicz, który przybliżył swoją dyscyplinę sportu, opowiedział o swojej sportowej drodze do sukcesu, oraz zaprezentował swoje medale, i sportowe osiągnięcia a są to:

Złoty medal Europejskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2017

Brązowy medal Mistrzostw Europy U18

5. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018

8. miejsce na Mistrzostwach Europy U23 2021

10-krotny reprezentant Polski

10-krotny medalista Mistrzostw Polski

Mamy nadzieję, że wśród naszych uczniów znajdą się naśladowcy Piotra. Jemu zaś życzymy największych sportowych sukcesów!

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz