Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Ekonomia odgrywa coraz ważniejszą rolę we współczesnym świecie. Jej zrozumienie jest kluczowe dla rozumienia prawie wszystkich zjawisk społecznych oraz sprawnego funkcjonowania zawodowego i osobistego. Prowadzone przez naszą EUP nieodpłatne zajęcia pomagają w zdobyciu wiedzy o otaczającej dzieci rzeczywistości, a także uczą kreatywnego, logicznego, racjonalnego myślenia. Chodzi o to, by jak najwięcej dzieci mogło, jak najszybciej zdobyć umiejętności i informacje, dzięki którym teraźniejszość będzie dla nich bardziej zrozumiała, a przyszłość bardziej perspektywiczna i pełna różnych możliwości. Zachęcamy do skorzystania z programu pod nazwą Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, oferowanego dla 10-13 latków!

Czy dzieciom ze szkoły podstawowej przydaje się wiedza ekonomiczna? Jak najbardziej! Ekonomia jest obecna praktycznie w każdym obszarze naszego życia, organizuje stosunki społeczne – jest podstawą relacji pracodawca – pracownik, producent – konsument, czy też państwo – podatnik. Poznanie jej logiki i praw pozwala na rozumienie i kształtowanie rzeczywistości, na odnoszenie sukcesów i wyrabianie pozytywnych nawyków – oszczędzania, racjonalizacji, znajdowania optymalnych rozwiązań, odnoszenia sukcesów w pracy.

Tę wiedzę można zacząć pozyskiwać już w szkole podstawowej!

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oferuje nieodpłatne zajęcia pozwalające na zdobycie wiedzy o zjawiskach ekonomicznych i ukształtowanie postaw przedsiębiorczych.

Od 28 lutego trwa nabór na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy dla młodzieży z klas 4-6. Podczas 6 popołudniowych spotkań online prowadzonych przez najlepszych wykładowców akademickich i praktyków biznesu dzieci dowiedzą się m.in. dlaczego niektóre kraje radzą sobie gospodarczo lepiej niż inne, stworzą kampanię społeczną dla biznesu, nauczą się tworzyć strategie oparte na innowacyjności i wyróżnikach konkurencyjnych oraz zarządzać projektami. Wzmocnią też swoje kompetencje miękkie – nauczą się występować publicznie, prezentując swoją wiedzę i opinie z przekonaniem i skutecznie. Te wszystkie umiejętności są bardzo cenione przez współczesny biznes, a organizatorzy dodatkowo zadbali o formę przekazywania wiedzy przystępną i atrakcyjną dla tej grupy wiekowej  – interaktywną i bardzo angażującą.

Równocześnie z zajęciami dla dzieci prowadzone są – również nieodpłatnie – zajęcia dla dorosłych, rodziców, dziadków, opiekunów. Doświadczenie psycholodzy, renomowani coachowie biznesu i wykładowcy ekonomii zajmą się na nich aktualnymi problemami i kwestiami pomagającymi w wychowaniu dzieci, skutecznym działaniu i zarządzaniu budżetem domowym.

Zajęcia prowadzone są w czwartki w godz. 17:30-19:00 online.

Zapisy do 13 marca pod adresem: https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2/

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz