Festyn Rodzinny w Parku Przyjaźni


REGULAMIN TERENOWEJ GRY RODZINNEJ

I. Cel imprezy

1. Promocja aktywnego stylu życia, turystyki i rekreacji. 2. Popularyzacja aktywnych form wypoczynku. 3. Zacieśnianie więzi rodzinnych.

II. Organizator Organizatorem imprezy jest Miasto Kalisz, Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz

III. Termin i miejsce 1. Terenowa gra rodzinna odbędzie się w dniu 15 maja 2022r. w Parku Przyjaźni w Kaliszu. 2. Zapisy w dniu imprezy od godziny 14:00 do 16:00 w Parku Przyjaźni na płycie boiska do piłki nożnej. 3. Możliwa jest tylko rejestracja na miejscu. 4. Start o godzinie 16:30. 5. Maksymalny czas na wykonanie zadania 2 godziny. 6. Start i meta na płycie boiska do piłki nożnej w Parku Przyjaźni.

IV. Uczestnictwo 1. Organizator Terenowej Gry Rodzinnej zaprasza wszystkie rodziny do wspólnej zabawy. 2. W grze startuje się rodzinnie. Każda drużyna składa się co najmniej z 1 osoby pełnoletniej i 1 dziecka. 3. Zawodnicy trasę pokonują równocześnie trzymając się na szlaku w bliskiej od siebie odległości. 4. Drużyny mogą liczyć od 2 do 6 osób.

V. Opis gry 1. W Parku Przyjaźni zlokalizowanych zostanie 12 punktów oznaczonych chorągiewkami. 2. Na każdym z punktów zamieszczona zostanie zagadka/pytanie. 3. Rodzina otrzyma kartę na której należy wpisać poprawną odpowiedź na pytanie. 4. Poprawna odpowiedź oceniania będzie na mecie gry. 5. Celem gry jest poprawne odgadnięcie wszystkich pytań i powrót na linie mety w jak najszybszym czasie. 6. Po rozwiązaniu zagadek na mecie gry na każdą drużynę czeka zadanie sprawnościowe. 7. Czas zakończenia rodzinnej gry terenowej, to ukończenie przygotowanego toru przeszkód. 8. Każda z przeszkód musi być pokonana przez co najmniej jedną osobę z drużyny. 9. Za każdą niepokonaną przeszkodę doliczane zostają 2 minuty. 10. Za każdą złą odpowiedź na karcie doliczana jest 1 minuta. 11. Dla wszystkich uczestników gry przewidziane są nagrody niespodzianki. 12. Drużyna która pokona trasę w najkrótszym czasie i z poprawnymi odpowiedziami na karcie otrzyma nagrodę specjalną.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz