Inspiracja Motywacja Wyzwanie

Rozpoczęliśmy cykl spotkań z młodymi ludźmi pochodzącymi z naszego miasta, którzy dzięki rozwijaniu zainteresowań i talentów ale przede wszystkim swoich pasji, realizują marzenia.

W piątek klasy siódme gościły Alexa Alex Lisbeth Fortune, naszego ziomka pracującego w największej światowej firmie jaką jest Google. Alex jest w niej programistą. Pracował również nad wieloma innymi projektami, był min. cząstką zespołu pracującego nad grą Wiedźmin 3, pracował jako Security Software Engineer w Microsoft. Dowiedzieliśmy się na czym polega pisanie programów, jak poważny problem programistyczny rozwiązać można rozkładając go na wiele mniejszych, jak ważna jest znajomość języków które przydatne są tak w podróżach po całym świecie jak i korzystaniu w używanych językach programowania. O tym, że podstawianie liczb do wzorów na fizyce służy do rozpoznawania reguł i zasad rządzących światem, oraz kształci się w ten sposób umiejętność logicznego myślenia. Posiadać ją musi każdy, kto tworzy program komputerowy. Uczniowie dowiedzieli się jak różnorodne są specjalizacje i wykształcenie osób pracujących w tym informatycznym gigancie oraz dowiedzieli się jak ważna jest umiejętność współpracy w zespole aby wspólnie rozwiązać problem. Dowiedzieli się, ile cierpliwości, jak wielkie umiejętności i kompetencje posiadać musi kandydat do pracy w tej firmie by przejść kilkustopniową weryfikację.Pytania dotyczyły również tematów nie bezpośrednio związane z pracą Alexa; np. czy gra w gry komputerowe, na jakim komputerze pracuje, ile kosztował fotel na którym siedzi przez wiele godzin dziennie.Nasz gość bardzo lubi swoją pracę, cały czas podnosi swoje kwalifikacje, zachęcał więc naszych uczniów do właściwego wykorzystania czasu nauki w szkole tak aby jak najwięcej wiedzy i umiejętności opanować w czasie do tego przeznaczonym.. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie, tym razem on-line, podczas którego Alex odpowie na wszystkie pytania, których uczniowie nie zdążyli zadać podczas piątkowej wizyty.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz