Julia Przybył w X Miejskim Konkursie Matematycznym

We wtorek, 7 marca 2023 roku, w Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu odbył się finał X Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych miasta Kalisza. Przystąpiło do niego 15 uczniów klas siódmych, wybranych w eliminacjach szkolnych, z ośmiu kaliskich placówek: SP1, SP2, SP6, SP7, SP9, SP10, SP13 i SP17.

Etap szkolny konkursu odbył się 26 stycznia na podstawie testu opracowanego przez nauczycieli matematyki ze szkoły organizującej konkurs. Uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów przystąpili do finału, podczas którego przez 90 minut rozwiązywali zadania sprawdzające ich wiedzę z całego etapu edukacyjnego. Naszą szkołę reprezentowała Julia Przybył z klasy 7a. Julia pomimo,że nie znalazła się wśród trójki zwycięzców uzyskała bardzo dobry wynik  – zajmując 6 miejsce. Podczas oczekiwania na wyniki uczestnicy układali klocki logiczne (pantomino, puzzle i inne łamigłówki przestrzenne). Rozgrywali także mecze TANTRIX i uczestniczyli w zabawach matematycznych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Słodki poczęstunek i nagrody dla wszystkich uczestników uprzyjemniły czas po intelektualnym wysiłku.

Julio – brawa!!!

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz