Matematyczny Marzec

Marzec jest miesiącem, w którym świętujemy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi oraz Światowy Dzień Matematyki. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcjach matematyki na wesoło. Uczniowie starszych klas zrobili ukłon w stronę liczby Pi i na lekcjach matematyki wykonali ćwiczenia, które miały na celu pokazanie, że stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy nie zmienia się i wynosi w przybliżeniu 3,14. Uczniowie oglądali prezentację, dzięki której poznali wiele faktów i ciekawostek o LUDOLFINIE. Uczniowie klas 4 i 5 rozwiązywali quiz matematyczny związany z datą Światowego Dnia Matematyki. Na szkolnych korytarzach pojawiły się zabawne rebusy i zagadki matematyczne, które zaskakiwały swoimi rozwiązaniami. Było po prostu matematycznie.