Narodowy Spis Powszechny

Zapraszamy mieszkańców, którzy nie wzięli jeszcze udziału w obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, do ratusza w sobotę, 4 września.

W pokoju nr 17, w godz. 8 – 14, urzędnicy Gminnego Biura Spisowego pomogą wypełnić formularz spisowy i wypełnić ustawowy obowiązek.

Aby wziąć udział w spisie, mieszkaniec musi znać swój nr PESEL oraz nazwisko panieńskie matki, a także – w przypadku spisywania kolejnych współlokatorów – również ich numery PESEL.

Istnieje wiele możliwości zrealizowania obowiązku spisowego.

Najszybciej i najwygodniej można zrobić to przez Internet – wypełniając formularz online na https://spis.gov.pl/, zajmie to tylko kilka minut. Można również zadzwonić pod numer 22 279 99 99.
Z takich form udziału w spisie można skorzystać tylko do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz. Rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon za pośrednictwem infolinii spisowej.

W przypadku wywiadów telefonicznych, niezależnie od województwa, rachmistrzowie dzwonią wyłącznie z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrz może również zapukać do drzwi naszego mieszkania w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego. Wówczas należy sprawdzić tożsamość rachmistrza.

Kolejna i zarazem ostatnia akcja spisowa odbędzie się 25 września.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz