Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W 2021 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września – środa. Patronką tego święta jest Joanna Porazińska, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W tym roku w rolę czytającego wcieliły się panie z biblioteki. Dzieci z klas 1- 4 wysłuchały fragmentów książek o tematyce historycznej, które znajdują się w naszej bibliotece. Uczniowie z klasy 1 mieli możliwość wysłuchania legendy związanej z powstaniem państwa polskiego. Wszystkie dzieci zapoznały się z serią 5 książek Zdarzyło się w Polsce. Uczniowie z klasy 4 wysłuchali opowiadania z pierwszej książki „Piastowskie orły” – „Nowy Bóg księcia Mieszka” – Opowieść z czasów Mieszka I. Klasy 2 i 3 z uwagą słuchały książki Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”, która opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa 22 Kompanii Zaopatrzenia Artylerii 2 Korpusu Polskiego. Każda taka akcja nie tylko pobudza u małych czytelników zamiłowanie do książki, ale również przypomina o barwnej i ciekawej historii Polski i uczy miłości do ojczyzny.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz