Oliwka Buda, nasz człowiek na siatkarskich parkietach!

Oliwka swoja przygodę z siatkówką zaczęła w wieku 5 lat w jednym z kaliskich klubów. Od września 2020 roku jest zawodniczka UKS 17 Kalisz. Z tym klubem gra w kategorii 3, dziewczeta już od samego początku na turniejach zdobywały podium od brązu do złota.
Co roku młode zespoły siatkarskie biorą udział w turnieju Kinder Joy of moving. Najpierw są eliminacje wojewódzkie. Gdzie z każdego województwa przechodzą dwie najlepsze drużyny do Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce  o Puchar KINDER Joy of moving. Ta impreza uznawana jest za nieoficjalne mistrzostwa Polski w najmłodszych siatkarskich kategoriach.
Oliwka ze swoja drużyną całe eliminacje wojewódzkie  wygrywały bez problemu. W dniu 12 czerwca 2021 na parkietach Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu odbył się turniej finałowy województwa Wielkopolskiego. W tym turnieju UKS 17 Kalisz zajął 2 miejsce które dało im awans do Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce  o Puchar KINDER Joy of moving. I tym samym UKS 17 Kalisz został Wicemistrzem Wielkopolski kat 3 dziewcząt.
W dniach 26.08.-28.08.2021 UKS 17 Kalisz rozpoczął rywalizacje  o tytuł Mistrza Polski w Minisiatkówce kategorii 3 w Wielkim Finałe Ogólnopolskich Mistrzostw Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.
Zmagania z udziałem 195 zespołów z całego kraju rozgrywane były w Arenie Gliwice. O tytuł mistrza Polski rywalizowano w dwójkach, trójkach i czwórkach. Podopieczne Jakuba Stankiewicza zostały sklasyfikowane na wysokiej szóstej lokacie w gronie 32 zespołów najlepszych z całej Polski, które walczyły o medale w trójkach dziewcząt.
Oczywiście Oliwka nie spoczywa na laurach w tym sezonie na pewno wystartuje w kolejnym turnieju Kinder joy of moving tym razem w kat 4. A już od września startuje w lidze młodziczek kat 6

Oliwii i jej koleżankom z drużyny życzymy oczywiście dalszych sukcesów! Brawo UKS 17

Strona kluby
https://www.facebook.com/search/top?q=uks%20%2217%22%20kalisz

VI Miejsce w Polsce
https://faktykaliskie.pl/kategorie/sport/szoste-w-kraju-wielki-sukces-siatkarek-uks-17-kalisz,7737.html?fbclid=IwAR1U-XD6Nms8SzKoVwKxS_5SV3UrjTtg7Vu_fwSvtyHG1FXKhleRRVynNqE

https://faktykaliskie.pl/kategorie/sport/uks-17-i-muks-grom-zaczynaja-walke-o-medale-mp-w-minisiatkowce,7721.html?fbclid=IwAR3MyyCNWadndSCweX1wctw39Z8sho9YqWC2cT_S_jjVKXkFEShhNRYXD5E

Awans do finalu mistrzostw Polski
https://kalisz.naszemiasto.pl/uks-17-kalisz-zagra-w-finale-mistrzostw-polski-w/ar/c1-8322476?utm_source=facebook.com&utm_medium=kalisz-nasze-miasto&utm_content=wiadomosci&utm_campaign=uks-17-kalisz-zagra-w-finale-mistrzostw-polski-w&fbclid=IwAR3_HL0suFb814bHcafdMO33jeMcZ9Yuvhfudcx9bLeusJAxAkGOPX7Vyqc

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz