Oliwka mistrzynią Wielkopolski !

Oliwia Buda uczennica naszej szkoły, jest również zawodniczką UKS „17” Kalisz. Wraz z zawodniczkami swojego klubu wywalczyła w minioną sobotę awans do Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w Gliwicach. Dziewczęta po serii wygranych meczów zdobyły Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii „czwórek”.

Przed dziewczynami jeszcze walka o mistrzostwo w województwie łódzkim.

Trzeba zaznaczyć, że sukces Oliwii to wynik jej ciężkiej pracy, wyrzeczeń i trudnych wyborów.  Oliwia gra w siatkówkę od piątego roku życia, jest już dojrzałym sportowcem. Wie, że czasem jej decyzje nie są popularne wśród rówieśników. Awansowała do kadry wielkopolski, kadry i sport jest dla niej priorytetem. Doskonale radzi sobie z obowiązkami uczennicy klasy szóstej mimo wielu treningów i wyjazdów na mecze. To dodatkowe sprawdziany, które są ważne dla niej i jej koleżanek z drużyny.

Oliwio,  jesteśmy dumni z Ciebie i gratulujemy wspaniałego sportowego sukcesu!

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz