Pierwszaki w Leśnym Centrum Edukacji – Las Winiarski

Uczniowie klasy 1a z wychowawczynią Magdaleną Karasińską wybrali się z wizytą do Nadleśnictwa Kalisz, aby poszerzyć swoją wiedzę o lesie oraz pracy leśnika. Na leśnej polanie leśnicy opowiedzieli dzieciom co zagraża lasom, jak je chronimy w jaki sposób leśne zwierzęta przetrwają zimę oraz jaka jest rola leśników w gospodarowaniu zasobami przyrody. Dzieci szukały kolorów jesieni i miały również czas na zabawę. Na zakończenie pierwszaki mogły sprawdzić swoje umiejętności artystyczne i wykonały piękne rysunki wykorzystując do tego samodzielnie znalezione dary lasu. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem odkrywały świat przyrody i z radością czerpały naukę poprzez doświadczenie.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz