Pomoc dla uchodźców! Akcja SKW

Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczyna zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Zbiórka potrwa od poniedziałku 28.02.2022r. do piątku 04.03.2022r.

Zachęcamy wszystkich do pomocy! Potrzebne są konkretne produkty:

💙ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy;

💛KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń;

💙ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków;

💛NOWE koce i śpiwory.

Przygotowane dary proszę przekazać wychowawcom klas, pani Monice Waszak lub pani Karolinie Fibich-Stępniewskiej. Zebrane dary zostaną przekazane do PCK w Kaliszu.

Za okazaną pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz