ROK 2021 ROKIEM STANISŁAWA LEMA

12 września 2021 r. przypada 100 rocznica urodzin Stanisława Lema.

Stanisław Lem urodził się 12 lub 13 września we Lwowie. Zgodnie z przesądem, aby uniknąć pecha do aktu urodzenia wpisano 12 września. Zmarł 27 marca 2006 r. w Krakowie. To polski pisarz gatunku hard science fiction, filozof, futurolog i krytyk. Jego twórczość jest ogromna. Oto tylko niektóre najbardziej popularne pozycje: „Astronauci”, „Solaris”, „Obłok Magellana”, „Niezwyciężony”, „Fiasko” czy „Pokój na Ziemi”. Pisał też cykle opowiadań fantastycznonaukowych „ Dzienniki gwiazdowe”, „ Księga robotów”, „Bajki robotów”, „Cyberiada”, „Opowieści o pilocie Pirxie” Był autorem zbiorów esejów, felietonów i publicystyki literackiej. Jego utwory były przetłumaczone na ponad 40 języków i osiągnęły nakład ponad 30 milionów egzemplarzy.

Był odznaczony medalem „Gloria Artis” oraz najwyższym odznaczeniem państwowym Orderem Orła Białego.

Jedną z najpopularniejszych książek pisarza jest pozycja „Bajki robotów”, którą możecie wypożyczyć w naszej bibliotece . Zapraszamy.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz