Rok 2024 – rokiem cyftowej higieny

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło rok 2024 –  rokiem „cyfrowej higieny”

Nowoczesne urządzenia ułatwiają nam wykonywanie codziennych czynności i obowiązków, pozwalają nam się komunikować na odległość oraz poznawać świat wirtualnie. Korzystając z nowoczesnych technologii musimy pamiętać nie tylko o cyberzagrożeniach, ale również o naszym zdrowiu.

Higiena cyfrowa to zespół czynności i postaw, które mają zapewnić nam bezpieczne użytkowanie urządzeń elektronicznych oraz nowoczesnych technologii, w taki sposób, aby nie stanowiło ono zagrożenia dla naszego życia i zdrowia. Zbyt częste korzystanie z sieci może mieć dla na nas negatywne skutki. W niektórych przypadkach może nawet przybierać formę uzależnienia.

Uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie zasady higieny cyfrowej i zgodzili się ze stwierdzeniem, że higiena cyfrowa jest potrzebna każdemu. Celem pielęgnacji prawidłowych zachowań zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem na ten temat:

Aktualności – O zdrowych, cyfrowych nawykach w nowym poradniku OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz