Uroczyste Pasowanie Uczniów klasy I

W październiku 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W tym szczególnym dniu uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze, a rodzice dumnym okiem spoglądali na swe pociechy.

Doniosłym momentem tego szkolnego wydarzenia było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Pierwszaki głośno i z przekonaniem obiecywały być godnymi Polakami i rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

Kolorowym ołówkiem pasowania dokonała naczelnik Wydziału Edukacji Miasta Kalisza – Ewelina Dudek. Pani naczelnik skierowała również do pierwszoklasistów, dyrekcji i rodziców życzenia oraz wiele ciepłych słów. Dyrektor szkoły – Donata Kamińska serdecznie gratulowała pierwszakom oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też przewodniczącego Rady Rodziców – Piotra Czubaka, który z powagą i nutką humoru skierował w stronę całej społeczności szkolnej życzenia i podziękowania, wręczając nowym uczniom upominki od rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom oraz ich wychowawczyni – Magdalenie Karasińskiej, życzymy wielu sukcesów na długiej, mądrej i pięknej drodze obowiązków szkolnych.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz