Warsztaty edukacyjne i gra terenowa w Leśnym Centrum Edukacyjnym

Biblioteka szkolna dzięki współpracy z Leśnym Centrum Edukacyjnym zorganizowała dla klasy 3a i 3b wyjście do lasu podczas, którego uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych oraz w grze terenowej na terenie Leśnego Centrum Edukacji „ Las Winiarski” . Tu dzieci wysłuchały prelekcji prowadzonej przez panią Magdalenę Lotkę o historii papieru oraz brały udział w warsztatach edukacyjnych. Pod bacznym okiem pani Magdy samodzielnie tworzyły papier czerpany. Następnie uczestniczyły w grze terenowej „Poznaj drzewa kaliskich lasów” Zadanie nie było łatwe. Dzieci na terenie lasu szukały drzew oznaczonych liczbami, musiały przerysować dany liść z drzewa i z pomocą planszy edukacyjnej nazwać i podpisać z jakiego drzewa on pochodzi. Większość z uczniów odgadła nazwy i nie miała z tym kłopotów. Widać, że posiadają dość dużą wiedze na temat naszych lasów.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz