Wizyta autora książek o Kaliszu

Dnia 29 listopada w naszej szkole w klasie 8a i 8b gościliśmy dr Piotra Sobolewskiego. Pan dr podczas spotkania z młodzieżą opowiadał o najbliższej okolicy, a więc o osiedlu Winiary. Pokazywał uczniom na starych fotografiach miejsca wypoczynku mieszkańców Winiar. Przybliżył uczniom tajemnicze historie i pokazał zapomniane miejsca. Wspomniał też o ważnych osobach związanych z Winiarami oraz nawiązał do smutnych wydarzeń, które miały miejsce w czasie II wojny światowej. Pan dr Piotr Sobolewski to pilot i przewodnik PTTK. Autor wielu artykułów prasowych i kilkunastu pozycji książkowych m.in. „ Sekretów Kalisza”. Książkę ta znajduje się w naszej bibliotece. Serdecznie zapraszamy do jej przeczytania.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz