Wizyta leśników w naszej szkole.

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym biblioteka zaprosiła do szkoły leśników panią Magdalenę i pana Piotra z Nadleśnictwa Kalisz. Uczniowie klas 6, 5 i 3 wysłuchali   i obejrzeli prezentację multimedialną w postaci quizu. W ten sposób mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy związanej z ochroną lasu. Dzieci wzięły też udział w warsztatach plastycznych podczas, których malowały na drewnianych krążkach owady lub obrazki związane z lasem. Wykonane przez dzieci prace były małymi dziełami sztuki. Czas podczas zajęć płynął szybko i w miłej atmosferze. Dziękujemy serdecznie naszym gościom  i zapraszamy ponownie do naszej placówki. Wszystkich, którzy chcieliby przeczytać jakąś historię o tej tematyce zapraszamy do biblioteki po książkę „Dębowa kołyska” Pawła Wakuły. Jest ona opowieścią o przygodach sympatycznego leśnika i niesamowitych mieszkańcach Doliny Bagiennej Trawy.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz