Wycieczka do Kasiążnicy Pedagogicznej

W poniedziałek klasa czwarta i szósta wybrały się na wycieczkę do Książnicy Pedagogicznej. Celem tego wyjścia było zapoznanie z pracą dużej kaliskiej biblioteki, której zbiory liczą obecnie ok 200 tysięcy woluminów. Uczniowie zobaczyli na czym polega praca bibliotekarza i w jaki sposób wyszukiwać potrzebne książki. Dodatkowo mogli zobaczyć magazyn i inne miejsca, do których zwyczajny czytelnik nie ma wstępu.

Zaplanowane również były warsztaty kaligrafii „Pięknie piszemy, sztukę promujemy”, które były bardzo ciekawym doświadczeniem. Uczniowie próbowali pisać piórem ze stalówką, oraz piórem gęsim. Zwiedzili również pracownię malarską Władysława Kościelniaka, gdzie dowiedzieli się kilku rzeczy na temat tego wybitnego artysty. Na koniec panie z biblioteki przygotowały niespodziankę. Mogliśmy zobaczyć najstarszą książkę w zbiorach książnicy, a była nią biblia, która miała prawie 400 lat. Potem najstarszy rękopis i stare pieniądze.

Wycieczka była bardzo ciekawa. Uczniowie teraz wiedzą gdzie można potrzebnych książek, korzystać z różnych poradników i encyklopedii, gdyż zbiory biblioteki są naprawdę imponujące.

Więcej zdjęć w galerii.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz