Wywiad z babcią

W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie czytelniczo – językowym. Miał on przybliżyć wszystkim, jakie książki czytały babcie, będąc w wieku wnuków. Uczniowie za ich przeprowadzenie otrzymali upominki w formie książek, dyplomy, słodycze i pieski 3D. Z wywiadów można wywnioskować, że babcie sięgały do klasyki literatury pięknej, a więc lektur, które do dziś uczniowie chętnie czytają.

Są wśród nich : „Dzieci z Bullerbyn”, „Baśnie” – H. Ch. Andersena, „Plastusiowy pamiętnik” , O psie, który jeździł koleją”, „Pan Tadeusz”, W pustyni i w puszczy” czy „ Awantura o Basię”.

Klasy 7 i 8 miały przeprowadzić wywiad z babcią tłumacząc odpowiedzi z języka polskiego na język angielski. Było to też ćwiczenie mające na celu doskonalenie języka angielskiego i przypomnienie sobie formy wypowiedzi, którą jest wywiad. Organizatorami konkursu były : biblioteka, Małgorzata Fornalczyk i Magdalena Grala.

Uczniowie nagrodzeni to:

1 miejsce Blanka Bukwa

2 miejsce Filip Lipiński

3 miejsce Bartek Ścibior

W wersji angielskiej klasy 7 – 8

1 miejsce Alan Pietrzak

2 miejsce Tomasz Bryłowski

Gratulujemy!

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz