Zabawa biblioteczna „ Mali detektywi na tropach bohaterów książek dziecięcych”.

1 czerwca w klasie trzeciej dzieci uczestniczyły w zabawie bibliotecznej „ Mali detektywi na tropach bohaterów książek dziecięcych”. Od początku roku szkolnego wielką popularnością cieszyły się w naszej bibliotece książki z serii „ Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Stąd pomysł, aby uczniowie weszli w rolę małych detektywów. Podczas zabawy w grupach dzieci rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki i labirynty. Ich zadaniem było stworzenie portretu pamięciowego osoby poszukiwanej na podstawie rysopisu. Pisali też niewidzialnym atramentem i dopasowywali odciski palców. Bandażowali miejsce zranienia swojego kolegi lub koleżanki spowodowane upozorowanym postrzałem. Na koniec odgadywali szyfr zapisany alfabetem Morse’a „Lubię swoją bibliotekę”. Po skończonej zabawie uczniowie otrzymali Certyfikat małego detektywa i słodki upominek w formie Grześka.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz