Siostra z Madagaskaru

W piątek w naszej szkole gościła Suore Ralisoa Violette – dyrektor szkoły ANKAZOABO- SUD z Madagaskaru. Tłumaczem i osobą towarzyszącą był   ks. Zbigniew  Okulus F.D.P. orionista.  W szkole, którą prowadzi zakonnica, uczy się 1050 uczniów. Dzieci przychodzą na lekcje pokonując codziennie wiele kilometrów. Dzięki fundacji „Czyńmy dobro”  otrzymują posiłek. Środki uzyskane w ramach projektów  „Kura” i „Świnka” pomogły wyjść ze skrajnej nędzy 27 rodzinom. Siostry również zajmują się opieką medyczną, udzielając jej zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Przy szkole  dzięki pomocy z Polski został wybudowany oddział położniczy dla mam. Wspólnie z uczniami naszej szkoły siostra przeczytała po malagasku pieśń założyciela ks. Orione oraz zaprosiła dzieci do tańca. Przyjechała do Polski, aby podziękować za okazaną pomoc.          

W przyszłości nasza szkoła na pewno zorganizuje akcję charytatywną, która wesprze malagaskie dzieci.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz