Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, autorem książek dla dzieci.

Drugiego października klasa III uczestniczyła w spotkaniu z Łukaszem Wierzbickim, zorganizowanym przez Książnicę Pedagogiczną w Kaliszu. Łukasz Wierzbicki to znany autor lektur dla klas młodszych, napisał między innymi „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek” czy „Ocean to pikuś.” Opisuje w nich prawdziwe historie znanych podróżników czy prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka, żyjącego z żołnierzami generała Andersa. Spotkanie było bardzo ciekawe, pan Wierzbicki opowiedział wiele fascynujących historii i pokazał zgromadzone pamiątki. Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Na koniec wszyscy otrzymali zakładki do książek z podpisem autora, oraz mogli zakupić książkę i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Po spotkaniu uczniowie mogli zwiedzić Książnicę Pedagogiczną i zobaczyć miejsca, do których czytelnicy na co dzień nie mają dostępu.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz