Sprzątanie świata

Do ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata pod hasłem „ Wszystkie śmieci są nasze” dołączyli również uczniowie z klas 3 – 8 sprzątając swoją najbliższą okolicę. Natomiast w klasie 2 dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych podczas, których uczyły się segregować śmieci oraz zapoznały z terminem „recykling”. Obejrzały również film edukacyjny dla dzieci i wysłuchały książki „Basia i śmieci” autorek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Wykazały się wcześniej zdobytą wiedzą rozwiązując quiz oraz karty pracy dotyczące segregacji śmieci. Był to też dobry trening percepcji wzrokowej i koncentracji uwagi. Celem zajęć było wyrobienie nawyku u dzieci sprzątania i ograniczania ilości śmieci oraz segregacji odpadków. Swoimi wypowiedziami uczniowie udowodnili, że starają się szanować przyrodę i najbliższe otoczenie i bardzo chcą aby świat był czysty i przyjazny ludziom.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz