„Wychowanie przez czytanie” – wartości

Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom od kilku lat realizuje program „Wychowanie przez czytanie”. W ostatni piątek w naszej szkole postanowiliśmy wykorzystać elementy tego programu i tym samym zwrócić uwagę na istotę wartości moralnych. Uczniowie z klasy 4 poprzez te zajęcia ćwiczyli koncentrację i umiejętność uważnego słuchania. Mieli możliwość dyskusji i obrony swoich przekonań. Uzupełniali piramidę priorytetów oraz wykonywali mapy pamięci. Jako najważniejsze wartości w życiu człowieka dzieci wymieniały: rodzinę, zdrowie, przyjaźń i miłość. Poprzez zajęcia uczniowie również pogłębiali umiejętności skutecznego komunikowania się i efektywnego współdziałania w zespole. Podczas następnych zajęć punktem wyjścia do dyskusji będą teksty literackie z książki „ Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” – napisanych przez znanych autorów. Zajęciami takimi będą objęci uczniowie klas 4 – 8.

Szkoła Podstawowa nr 6

im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

ul. Chełmska 18
62-800 Kalisz